چهارشنبه 5 تير 1398
تاریخ : شنبه 7 مرداد 1396
کد 2425

هیات نظارت بر برجام واکنشی سریع و آگاهانه در برابر تحریم های جدید اتخاذ کند

نماینده مردم تبریزگفت: هیات نظارت بر برجام طی این مدت آنطوری که بایسته و شایسته نتوانست وظایف خود را به نحو مطلوب و مناسب انجام دهد.
نماینده مردم تبریزگفت: هیات نظارت بر برجام طی این مدت آنطوری که بایسته و شایسته نتوانست وظایف خود را به نحو مطلوب و مناسب انجام دهد.
محمد اسماعیل سعیدی در گفتگو با خانه ملت در خصوص " عملکرد هیات نظارت بر برجام با توجه اقدامات ضد ایرانی آمریکا و اعمال تحریم های جدید علیه کشورمان" ، بیان داشت: هیات نظارت بر برجام طی این مدت آنطوری که بایسته و شایسته نتوانست وظایف خود را به نحو مطلوب و مناسب انجام دهد و رصد مناسبی از برنامه ها و اقدامات ضد ایرانی آمریکا در اعمال تحریم ها علیه کشورمان صورت دهد.
وی با بیان اینکه باید اقدامات متقابل و مناسبی از ابتدای نقض و بدعهدی برجام از سوی آمریکا توسط کشورمان صورت می گرفت تا آنها به روند بدعهدی خود پایان دهند، اظهار داشت : بر اساس وظایف تشریح شده برای این هیات، آنها باید بعد از رصد و بررسی هرگونه نقض برجام از سوی طرف غربی ، پیشنهادات و راهکارهای لازم را برای مقابله به مثل و اقدام متقابل ارائه و اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام می دادند، که اینگونه نشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکای ها بارها ثابت کرده اند که نمی توان به قول و قرار ها آنها به هیچ عنوان اعتماد کرد، چرا که آنها همواره به دنبال کسب منافع خود در هر شرایطی می باشند، تصریح کرد: آمریکای ها در این سالها ثابت کرده اند که قوانین و توافقات بین المللی برای آنها اهمیتی نداشته و برای کسب قدرت و ثروت و منافع لابی های صهیونیستی هر اقدامی را انجام می دهند.
وی با تاکید بر اینکه هیات نظارت برجام باید با نگاه و توجه به تصویب تحریم های جدید علیه کشورمان، بسیار آگاهانه و هوشیارانه ، واکنش سریع و مقتضی را در برابر این زیاده خواهی هاو بد عهدی ها اعمال نماید، گفت: مردم انتظار دارند که بعد از امضا برجام همانطوری که ایران به تمام تعهدات خود پایبند بوده است، طرف مقابل نیز به قول ها و تعهدات خود پایبند باشد.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تشکیل هیات نظارت بر برجام آخرین بند از شروط ۹ گانه رهبر انقلاب برای اجرای مشروط برجام بوده است، خاطر نشان ساخت: براساس نامه رهبر معظم انقلاب، تشکیل این هیات برعهده شورایعالی امنیت ملی گذاشته شده و در واقع این هیات وظیفه دارد نحوه اجرای برجام و نیز میزان انطباق تعهدات طرف مقابل در برجام با اقدامات آنها را راستی‌آزمایی کند و حال به طور واضح برای همگان در جهان ثابت شده که آمریکای ها به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نیست.
وی با تاکید بر اینکه اگر از ابتدا که آمریکایی ها برجام را نقض کردند اقدام قاطعی در برابر آنها انجام و به قانون  اقدام متقابل و متناسب در اجرای برجام عمل می شد، آنها امروز جرات چنین اقداماتی را نداشتند، گفت: : کمیته نظارت بر برجام باید هر چه سریعتر در مقابل این زیاده خواهی و بدعهدی ها واکنش جدی تری نشان دهد، چرا که برای مردم اقدامات و برنامه های طرف مقابل کاملا روشن و شفاف شده است.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 7 مرداد 1396
  • ساعت 17
  • توسط وحید اصغری
نظرات شما
captcha refresh