سه شنبه 19 آذر 1398
تاریخ : سه شنبه 4 مهر 1396
کد 2458

دریاچه ارومیه در شرایط بحرانی است

نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه و متوقف شدن مصوبات ستاد احیای دریاچه به دلیل عدم تخصیص اعتبارات تذکر داد.
نماینده مردم تبریز در مجلس نسبت به وضعیت دریاچه ارومیه و متوقف شدن مصوبات ستاد احیای دریاچه به دلیل عدم تخصیص اعتبارات تذکر داد.
محمد اسماعیل سعیدی در تذکر شفاهی خود به رئیس‌جمهور گفت: دریاچه ارومیه در شرایط بحرانی قرار دارد و برخی مسئولان مربوطه گوش خود را بسته‌اند. متاسفانه ستاد احیای دریاچه ارومیه به دلیل عدم تخصیص اعتبار از سال گذشته متوقف شده و برخی از رسانه‌ها از جمله صداوسیما باید حساسیت این موضوع را هر روز متذکر شوند و این یک مشکل منطقه ای و مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی و غربی نیست. بلکه ملی و فراملی است. چرا باید بی توجهی شود و در اولویت‌های اصلی قرار نگیرد.
این نماینده مجلس در تذکر دیگری به مسئولان وزارت نیرو اظهار داشت: نقشه راه برای تامین و مدیریت آب مصرفی مردم در بخش شرب، کشاورزی و صنعتی را ندارید. با این وضعیت ادامه دهید کشور و این حوزه انتخابیه را دچار چالش های شدیدی خواهید کرد.
نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: شهرک های صنعتی جدید با کمبود شدید آب روبرو هستند و پیشنهادات فقط با پاسخ های غیرکارشناسی همراه بوده است و نیاز است تا برای تامین آب موردنیاز مدیریت دقیقی انجام شود.
وی همچنین در تذکری به وزیر کشور اظهار داشت: ضرورت دارد تا خسارت‌های مربوط به سیل و تگرگ روستاهای آذرشهر، اسکو و تبریز هرچه سریعتر پرداخت شود.
سعیدی در تذکری به وزیر راه نیز خواستار تسریع در تکمیل اتوبان تبریز - بازرگان، سهند - تبریز شد و گفت: علیرغم قول‌های داده شده این اتوبان هنوز به سرانجام نرسیده است.
این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان با تذکر به وزیر فرهنگ گفت: برای ایجاد یک فرهنگستان زبان و ادبیات آذری هنوز اقدام جدی صورت نگرفته است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 4 مهر 1396
  • ساعت 17
  • توسط وحید اصغری
نظرات شما
captcha refresh