چهارشنبه 24 مهر 1398
تاریخ : سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
کد 2471

دستگاه‌های امنیتی باید با توهین انجام شده به تراکتور و هوادارانش در تهران و سایر شهرها برخورد کنند

نماینده مردم تبریز گفت : دستگاه‌های امنیتی باید با توهین انجام شده به تراکتور و هوادارانش در تهران و سایر شهرها برخورد کنند. چرا برخورد نمی‌کنند؟ این موضوع باعث تزریق شعارهایی از بیرون می‌شود و هنگامی که هوادار می‌بیند که با توهین کنندگان برخورد نمی‌شود، وظیفه می‌داند که خودش برخورد کند و بالطبع با ورود افراد غیر مسئول به موضوع، برخی حوادث رخ می‌دهد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دستگاه‌های مسئول با توهین‌های قومیتی علیه هواداران تراکتور برخورد کنند.

 

وی با اشاره به بی‌عدالتی‌ها و توهین‌های انجام شده به تیم تراکتورسازی در ورزشگاه‌های مختلف کشور، اظهار کرد: بنده سوم اردیبهشت ماه طی تذکر کتبی خطاب به وزیر ورزش و جوانان اعلام کردم که طی چند سال گذشته متأسفانه به دلیل بی‌توجهی مسئولان ورزش کشور و عدم رعایت عدالت توسط برخی تصمیم‌گیران و داوران، مشکلات و حواشی زیادی برای باشگاه تراکتورسازی به وجود آمده که باعث شده حق و حقوق باشگاه تضییع و با احساسات هواداران و علاقه‌مندان این باشگاه مهم و تأثیرگذار بازی شود، همچنین از آقای وزیر درخواست کردم که طی جلسه‌ای با حضور تمام مسئولان ذیربط و نمایندگان مردم تبریز و استان، موضوع بررسی و در دستور کار قرار گیرد و تصمیماتی در شأن مردم غیرتمند آذربایجان و علاقه‌مندان اتخاذ و جلوی کسانی که تخلف انجام دادند، گرفته شود.


وی ادامه داد: همچنین سال گذشته در جلسه‌ای با صراحت به وزیر ورزش و جوانان گفتم که شما باید موضوع تراکتور را جدی گرفته و حتی فراتر از پرسپولیس و استقلال به این تیم نگاه کنید؛ چرا که در خارج از کشور روی این تیم برنامه‌ریزی می‌کنند تا از آن به عنوان ابزاری برای تحریک احساسات مردم استفاده کنند و تراکتور حاشیه امنیتی و سیاسی دارد. غفلت، عدم حمایت و برخوردهای غلط با این تیم و هواداران باعث تحمیل هزینه در آینده می‌شود، آقای سلطانی‌فر هم قول داد که پیگیر موضوعات تراکتور باشد و اجازه بروز مشکلاتی را ندهد.

سعیدی تصریح کرد: ماجراهای اخیر نشان داد که همچنان بی‌توجهی و غفلت نسبت به تراکتور وجود دارد و معتقدم اگر ۵۰ درصد توجهات به پرسپولیس و استقلال را به تراکتور داشته باشند، این مشکلات پیش نمی‌آید.

وی گفت: دستگاه‌های امنیتی باید با توهین انجام شده به تراکتور و هوادارانش در تهران و سایر شهرها برخورد کنند. چرا برخورد نمی‌کنند؟ این موضوع باعث تزریق شعارهایی از بیرون می‌شود و هنگامی که هوادار می‌بیند که با توهین کنندگان برخورد نمی‌شود، وظیفه می‌داند که خودش برخورد کند و بالطبع با ورود افراد غیر مسئول به موضوع، برخی حوادث رخ می‌دهد.

نماینده تبریز تأکید کرد: وزیر ورزش باید به موضوع توهین به قومیت‌ها در ورزشگاه‌ها ورود کرده و از سوی دیگر دستگاه‌های امنیتی نیز افرادی که به دنبال توهین و تحریک احساسات قومیت‌ها هستند را از قبل شناسایی کنند.

سعیدی ادامه داد: وقتی به آذری‌زبانان توهین می‌شود و با توهین کنندگان هم برخورد نمی‌شود، هواداران تراکتور که عمده آن‌ها جوان هستند برای ورود به موضوع احساس مسئولیت می‌کنند.

به گزارش ایسنا وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مسئول برای جلوگیری از توهین‌های قومیتی در ورزشگاه‌ها، باید به موقع و دقیق موضوع را پیش‌بینی کرده و پیشگیری کنند که در غیر اینصورت، برخوردها بعد از رخ دادن حادثه باید عادلانه باشد. کمیته انضباطی یک طرف قضیه را نگاه کرده و به بدترین شکل عمل می‌کند؛ چرا که تمامی جوانب و سابقه را در نظر نگرفته و تنها در خصوص خود حادثه‌ اتفاق افتاده رأی صادر می‌کند که این موضوع نیز مشکلی را علاج نکرده و چه بسا باعث تحریک هم می‌شود.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 10 ارديبهشت 1398
  • ساعت 21
  • توسط مدیر سایت
نظرات شما
captcha refresh