دوشنبه 18 آذر 1398
تاریخ : يکشنبه 5 خرداد 1398
کد 2477

انتخابات هیات رئیسه مجلس از دیدگاه اسماعیل سعیدی

نماینده تبریز، ضمن بیان اینکه هیئت رییسه مجلس اقدامی جدی برای رفع مشکلات نداشته است، گفت: اولویت اصلی نمایندگان همان اولویت هایی است که در کشور وجود دارد.

به گزارش نسل تدبیر، محمد اسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، در خصوص انتخابات امروز هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: این هیئت رئیسه مجلس، از مجلس دهم ترکیبی ثابت بوده است و در رابطه با موضوعات مهم و اساسی که کشور داشته و مردم با این مشکلات درگیر بودند، ورود جدی نداشته است و به نوعی با دولت در این زمینه هم راستا بودند، همانطور که دولت ورود جدی و راهکار اساسی به این مشکلات نداشت، متاسفانه این گرفتاری ها هم به وجود آمد.

 

در سال چهارم، لاریجانی باید نقش اساسی مجلس در حل مسایل کشور را نشان دهد

 

وی افزود: اگر هیئت رییسه مجلس تاکنون به طور جدی این امور را پیگیری می کرد می توانست به نتایجی موثر دست پیدا کند. انتظارات مردم از مجلس بالا بود، شاید برخی این تصور را داشته باشند که آیین نامه داخلی مجلس این اختیارات را به هیئت رییسه مجلس نداده است، اما اینطور نیست.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس خاطر نشان کرد: هیئت رییسه مجلس جلسات مختلف اعم از علنی و غیر علنی در موضوعات مهم اقتصادی کشور تشکیل داده اما خروجی قابل قبولی نداشته است و این موضوع از نظر من مهم ترین انتقاد است.

 

سعیدی تاکید کرد: آقای لاریجانی در سال چهارم مجلس می تواند جدی تر به این مسایل ورود کند و در شرایط ویژه اقتصادی فعلی، نقش اساسی مجلس را نشان دهد.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اولویت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال آخر چیست، اظهار داشت: اولویت اصلی همان اولویت هایی است که در کشور وجود دارد. خروج از شرایط فعلی، مقابله با تحریم ها و تمامی تصمیماتی که می تواند در رونق تولید ملی موثر باشد و از طرفی دیگر حل مشکلات مردم در مورد مسایل اقتصادی اولویت اصلی نمایندگان است.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 5 خرداد 1398
  • ساعت 12
  • توسط مدیر سایت
نظرات شما
captcha refresh