سه شنبه 29 بهمن 1398
تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1398
کد 2489

جهاد دانشگاهی در کاهش اثرات تحریم موثر است

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی با فعالیت های خود همانند گذشته یک ظرفیت بزرگ برای کاهش اثرات شرایط تحریم است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: جهاد دانشگاهی با فعالیت های خود همانند گذشته یک ظرفیت بزرگ برای کاهش اثرات شرایط تحریم است.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، در خصوص وظیفه جهاد دانشگاهی در شرایط سخت تحریم در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، فناوری و پزشکی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی برای بی اثر کردن تحریم در این زمینه ها در مقطع زمانی کنونی می تواند حرفی برای گفتن داشته و بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به فرارسیدن 16 مرداد ماه سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، بیان کرد: خواستگاه جهاد دانشگاهی توسط جوانان نخبه و خلاق بوده و در اوایل انقلاب عده ای از جوانان مبتکر، خلاق و افراد علاقه مند با انگیزه و روحیه کارهای انقلابی جهاد دانشگاهی را تاسیس کردند.

سعیدی افزود: علت تاسیس این سازمان، اتکا به خود و روی پای خود ایستادن کشور از نظر علمی و فناوری بوده و معتقدم توجه به بیانات مقام معظم رهبری برای استمرار حیات و حرکت های انقلابی جهادی در محیط های علمی و دانشگاهی و به ویژه جهاد دانشگاهی امری ضروری است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس با تاکید بر لزوم استفاده از جوانان در جهت فعالیت های پویا و انقلابی جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: در صورتی که جهاد دانشگاهی بخواهد با انگیزه، روحیه و با شرایط سابق به حیات خود ادامه داده، به صورت پیش رونده فعالیت های خود را جلو برده و به صورت پویا و انقلابی حرکت کند، باید از جوانان خلاق، مبتکر و دانشمند استفاده کرده و به آن ها فرصت شکوفایی دهد.

وی با اشاره به ظرفیت های مختلف جهاد دانشگاهی، بیان کرد: جهاد دانشگاهی در زمینه های علمی و فناوری های مختلف همچون نانو فعالیت های موثری داشته و در فضای علمی جامعه تاثیرات به سزایی گذاشته است.

سعیدی افزود: با این همه معتقدم فرصت و میدان عمل لازم به نسبت ظرفیت های جهاد دانشگاهی در اختیار آن قرار نگرفته و باید برای استفاده حداکثری از ظرفیت های آن برنامه ریزی های لازم انجام شود.

انتهای پیام