چهارشنبه 2 بهمن 1398
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 2526

دلیل اصلی ناکامی در اطفای حریق جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگلهای ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه های موجود در این محدوده است و بی احتیاطی رانندگان می توانند آتش سوزی به بار آورند.

محمد اسماعیل سعیدی؛ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص آتش سوزی جنگلهای ارسباران با بیان اینکه در تجهیزات آتش نشانی محدودیت داریم افزود: متاسفانه طی سال های اخیر این موضوع بارها تکرار و پیگیری شده ولی تاکنون نتوانستیم برای این محدودیت ها راه حلی پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اگر اراده قوی مجهز کردن تجهیزات آتش نشانی وجود داشت مطمئنا این کار قبل از تحریم های یکجانبه از سوی آمریکا انجام می شد ولی نباید محدودیت های شرایط تحریم را نادیده بگیریم.
 

دلیل اصلی ناکامی در اطفاء حریق در جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست

دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه های موجود در این محدوده، بی احتیاطی رانندگان که سیگار خود را گاها به محدوده فضای سبز انداخته که این سیگارهای روشن با یک نسیم هم می توانند آتش سوزی به بار آورند.

سعیدی با اشاره به آتش سوزی جنگل های آمازون که همچنان درحال سوختن است و علیرغم تجهیزات پیشرفته تاکنون موفق نشده اند آتش را خاموش کنند تشریح کرد: دلیل اصلی عدم اطفا حریق در جنگل های ارسباران کمبود تجهیزات نیست بلکه گرمای هوا، خشک بودن علوفه های موجود در این محدوده، بی احتیاطی رانندگانی که سیگار خود را به محدوده فضای سبز می اندازند که این سیگارهای روشن با یک نسیم هم می توانند آتش سوزی به بار آورند . همچنین کسانی که برای تفریح به این منطقه می روند با خاموش نکردن آتش های که در طول تفریح روشن کرده اند می توانند دلایل آتش سوزی باشند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نرسیدن به موقع به محل آتش سوزی  جنگل های ارسباران نیز دلیل دیگری برای مشتعل شدن این آتش شده که در نتیجه امروز علیرغم تلاش های فراوان نمی توانیم این آتش را مهار کنیم.

 

پایان پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 13 شهريور 1398
  • ساعت 21
  • توسط مدیر سایت
نظرات شما
captcha refresh