جمعه 16 خرداد 1399
تاریخ : شنبه 4 آبان 1398
کد 2537

دستگاه‌های نظارتی به موضوع اظهارات جهانگیری ورود کنند

نماینده تبریز در مجلس گفت: دستگاه‌های نظارتی باید به موضوع اظهارنظر خلاف واقع معاون اول رئیس‌جمهور درباره لوایح FATF ورود کنند.

به گزارش عصرتبریز، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به اظهار نظر معاون اول رئیس جمهور درباره پذیرش لوایح مربوط به FATF از سوی مقام معظم رهبری گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دستگاه‌های نظارتی باید به موضوع اظهارنظر و نقل قول خلاف واقع اسحاق جهانگیری از رهبر معظم انقلاب ورود پیدا کرده و نتیجه بررسی را به مردم اعلام کنند.

وی افزود: عدم نظارت و رسیدگی به این قبیل موضوعات باعث شده تا امروز برخی از افراد اظهارنظر شخصی خود را به رهبری و نظام نسبت دهند و این گونه القا کنند که موضع شخصی آنها موضع رهبر انقلاب و مجموعه نظام است.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رهبر معظم انقلاب بارها موضع خود را درباره لوایح FATF به صورت آشکارا اعلام کرده‌اند و گفته‌اند که ما نباید آنچه که دستپخت غربی‌ها است را استفاده کنیم و ما خودمان باید قوانین مرتبط با این موضوعات را تصویب و به آن عمل کنیم.

سعیدی خاطرنشان کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که دولت اکثر مواد مربوط به لایحه CFT را اجرا کرده و می‌کند و تنها دو ماده از آن مانده که اجرا نشده و اگر این دو ماه تصویب و اجرایی شود، عملاً ما خودمان به دستمان دستبند زده‌ایم و این کار خود یک نوع خودتحریمی است؛ چراکه به غربی‌ها این اختیار را داده‌ایم تا در جریان جزئیات مبادلات مالی ما قرار گیرند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ما به دلیل تحریم‌هایی که در حوزه بانکی مواجه هستیم، ارز را به صورت چمدانی وارد کشور می‌کنیم و وقتی CFT اجرایی شود باید جزئیات و راه‌های ورود این ارزها به کشور را در اختیار آنها قرار دهیم که این همان بستن راه‌های مربوط به دور زدن تحریم‌هاست.