شنبه 10 آبان 1399
تاریخ : چهارشنبه 18 دي 1398
کد 2540

شهید سپهبد سلیمانی مغز متفکر سپاه قدس بود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: امروز طرح سه فوریتی مقابله با اقدامات آمریکا و تروریستی بودن پنتاگون در مجلس به تصویب رسید.

به گزارش مجلس و آذربایجان، محمداسماعیل سعیدی به جزئیات طرح سه فوریتی امروز مجلس پرداخت و اظهار داشت: پیش از این مصوبه‌ای داشتیم که در آن نیروهای پنتاگون جزء گروه‌های تروریستی نبودند اما در جریان ترور و عمل کثیفی که انجام شد و گستاخانه و به صراحت مسئولیت قبول کردند، باید اقدام متقابل انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات متقابل قرار دادن پنتاگون در لیست گروه‌های تروریستی بود، گفت: معنای این مساله این است که طبق قانون برخورد با گروه‌های تروریستی با پنتاگون برخورد شود. فرض دشمن بر این بود که یکی از بالاترین مقامات ما را که در مسائل منطقه تاثیرگذار بود ترور کرده و دست راست ما را قطع کنند، به همین دلیل ما نیز در مقابل پنتاگون که مغز فرماندهی نظامی است را هدف قرار داده‌ایم.

نماینده مردم تبریز در خصوص اختصاص ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی به سپاه قدس عنوان کرد: شهید سپهبد سلیمانی مغز متفکر سپاه قدس بود و برخی فکر می‌کنند با شهادت ایشان سپاه قدس تضعیف می‌شود اما مجلس خواست که نشان دهد همه مردم حامی سپاه قدس هستند و این مبلغ اختصاص داده شده تا به مانند گذشته در راستای حفظ منافع ملی و مقابله با اقدامات دشمن ماموریت خود را انجام دهند.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: این مبلغ با اذن رهبری در اختیار سپاه قدس قرار می‌گیرد و از آنجایی که شورای نگهبان امروز در مجلس بود و موافقتشان را با این مساله اعلام کردند، دیگری نیازی نیست که این مصوبه به شورای نگهبان برود.