جمعه 2 اسفند 1398
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
کد 2564

دکتر سعیدی در گفتگو با آناج :

مانع‌تراشی دست‌های پشت‌پرده، در قبال کارخانه ماشین‌سازی تبریز
نماینده مردم تبریز گفت: در تذکری خطاب به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و سایر عوامل اعلام کردم این دست‌های پشت پرده کیستند که نمی‌خواهند مشکل ماشین سازی تبریز به طور ریشه‌ای حل شود.
محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج،  با اشاره به واگذاری ماشین‌سازی تبریز به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: بعد از این همه کش و قوس برای تعیین تکلیف این کارخانه، واگذاری آن به سازمان نوسازی چه علتی دارد.
وی گفت: در واگذاری ماشین‌سازی تاکید شده که به مدت  9 ماه فرصت داده می‌شود. جای سوال این است که منظور از این فرصت 9 ماهه چیست؟ در این بازده زمانی چه اتفاقی رخ خواهد داد که تاکنون رخ نداده است. بالاخره اینکه این صنعت عظیم را همچنان پا در هوا گذاشته‌اند. 9 ماه همچنان نگرانی و استرس دستاورد این حرکت خواهد بود.
نماینده مردم تبریز گفت: این اقدامات انجام شده در قبال ماشین‌سازی تبریز، این شبهه را به وجود می‌آورد که کدام دست‌های پشت پرده است که اجازه نمی‌دهد کارخانه ماشین‌سازی تبریز یکبار برای همیشه تعیین تکلیف شود.
سعیدی افزود: دولت یا این کارخانه را به طور کامل به سازمان نوسازی واگذار کرده و شرط کند که ماشین‌سازی را به یک مجموعه به روز تبدیل کند. مگر در 9 ماه چه اقدام موثری می‌توان انجام داد. تا بخواهند کاری کنند 9 ماه هم تمام شده و دوباره همان مسیر قبلی پیموده خواهد شد.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: در جلسه دیروز مجلس، در تذکری خطاب به رئیس جمهور، وزیر اقتصاد و سایر عوامل اعلام کردم این دست‌های پشت پرده کیستند که نمی‌خواهند مشکل ماشین سازی تبریز به طور ریشه‌ای حل شود. در حدود 8 سال است که این کارخانه گرفتار شده است یک روز به مش قربانعلی واگذار میشود یک روز دیگر به نفر بعدی، هرکس از راه می‌رسد برای این کارخانه هیئت مدیره تعیین می‌کند.
سعیدی ادامه داد: این کارخانه‌ای که می‌توانست در چنین شرایط اقتصادی دستمان را بگیرد، نیاز کل غرب آسیا را تامین کند همچنان پادرهوا است. جریانی وجود دارد که اجازه نمی‌دهند  مشکل ماشین‌سازی تبریز حل شود. قطعا به هر طریقی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. نمایندگان استان نیز در این موضوع متفق‌القول هستند و باید در جلسات مجمع نمایندگان استان مطرح شود.