جمعه 2 اسفند 1398
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
کد 2565

کم‌لطفی دولت در قبال مردم تبریز

سعیدی در گفتگو با آناج : برکت‌الهی را به پای خودشان ننویسند
نماینده مردم تبریز گفت: دولت نباید برکت الهی را به حساب خودش بنویسد. خودشان هم بهتر از همه می‌دانند که در احیای دریاچه ارومیه نقش قابل توجهی نداشتند.
محمد اسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور، مبنی بر احیای دریاچه ارومیه توسط دولت اظهار داشت: واقعیت امر این است که کارهایی که در قبال دریاچه ارومیه باید انجام می‌گرفت، تاکنون عملی نشده است.
وی با بیان اینکه، بارش‌های ششماهه اول سال محاسن و معایبی داشت، تصریح کرد: از فروردین ماه سال جاری که بارش باران به صورت گسترده در سطح کشور پدیدار شد، از طرفی خساراتی را در شمال و جنوب کشور به وجود آورد ولی در طرف مقابل نیز باعث افزایش ترازآبی سطح دریاچه ارومیه شد.
سعیدی ادامه داد: دولت نباید برکت الهی را به حساب خودش بنویسد. خودشان هم بهتر از همه می‌دانند که در احیای دریاچه ارومیه نقش قابل توجهی نداشتند. حتی بخشی از اعتبارات مصوب سال‌های 96 و 96 هم تخصیص نیافت.
نماینده مردم تبریز با اشاره به عدم اتمام پروژه‌های در حال انجام عنوان داشت: قرار بود پساب تصفیه شده تبریز و شهرهای حاشیه‌ای، به این دریاچه سرازیرشود که تاکنون موفق نبوده، انتقال آب ارس ورودخانه زاب نیز متوقف شد. 7میلیون مترمکعب از رودخانه زاب باید به سمت دریاچه ارومیه هدایت می‌شد که تاکنون خبری نشده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، عدم نظارت را از مشکلات عمده حوزه دریاچه برشمرد و خاطرنشان کرد: برداشت‌های بی رویه از سنگ و نمک دریاچه باعث شده است مواد و املاح دریاچه با کامیون به شهرهای دیگر منتقل شود. دولت نهایت کم‌لطفی را  در قبال تبریز و دریاچه ارومیه انجام داده است.