جمعه 2 اسفند 1398
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
کد 2567

گشایش ردیف ملی برای احیای مقبر‌ه‌الشعرای تبریز

سعیدی عنوان کرد : جزیره‌ای عمل کردن ثمربخش نیست
نماینده مردم تبریز گفت: احیای مقبره‌الشعرای تبریز باید با همراهی تمامی دستگاه‌ها انجام شود زیرا یک سازمان یا دستگاهی نمی تواند متولی تمامی امور قرار گیرد.
محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به وضعیت نابسامان مقبره الشعرای تبریز اظهار داشت: خوشبختانه امسال ردیف بودجه‌ ملی برای احیای این اثر تاریخی و فرهنگی تبریز گشایش یافت. این پروسه از سال گذشته آغاز شده بود که امسال به نتیجه رسید.
وی گفت: روند ایجاد ردیف ملی برای مقبره‌الشعرای تبریز بسیار طاقتفرسا بود رئیس کمیسیون تلفیق، معتقد بود که با این مبالغ بودجه‌ای، مقبره‌الشعرای تبریز قابل احیا نیست. بالاخره توانستیم نظر کمیسیون‌های تلفیق و برنامه و بودجه را جلب کرده و مبلغ 5 میلیارد برای اتمام این پروژه در نظر بگیریم.
نماینده مردم تبریز افزود: درجلساتی که با مدیرکل ارشاد استان و استاندار آذربایجان‌شرقی برگزار شد، اعلام کردم که احیای مقبره‌الشعرای تبریز باید با همراهی تمامی دستگاه‌ها انجام شود زیرا یک سازمان یا دستگاهی نمیتواند متولی تمامی امور قرار گیرد.هیچگاه جزیره‌ای عمل کردن ثمربخش نخواهد بود. شهرداری درگذشته ورود کرده ولی معلوم نیست در چه زمانی به سرانجام خواهد رسید.
سعیدی تصریح کرد: این مبلغ کفاف تمامی هزینه‌ها را نخواهد داد زیرا طرحی که آغاز شده بسیار پرهزینه و رقم بالایی را می‌طلبد، بنابراین باید این طرح فازبندی شده و مرحله به مرحله تکمیل شود. اینکه در یک حصار حلبی مانند محصور شود شایسته تبریز نیست.