شنبه 4 بهمن 1399
تاریخ : دوشنبه 8 ارديبهشت 1399
کد 2624

قوه قضاییه باید با خاطیان قانون تسهیل ازدواج برخورد کند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قوه قضاییه باید با کسانی که در زمینه اجرای قانون تسهیل ازدواج تخلف کرده‌اند، برخورد کند.

محمد اسماعیل سعیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه دولت ملزم به اجرای قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی است، گفت: متاسفانه دولت ها برخی از قوانین مصوب مجلس را مورد توجه قرار نمی دهند و این اقدام آنان برخلاف قانون است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: برای مثال قانون تسهیل ازدواج در دهه ۸۰ به تصویب رسید اما هنوز بخش عمده‌ای از آن اجرا نشده است.

وی ادامه داد: قانون تسهیل ازدواج قانون بسیار خوب و کاملی است و در صورتی که اجرا شود، می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات جوانان را حل و فصل کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت فعلی و دولت قبل این قانون را اجرا نکردند، تصریح کرد: البته یکی از اقدامات قابل توجه ما در کمیسیون فرهنگی آن بود که به علت عدم اجرای قانون تسهیل ازدواج، از دولت به قوه قضائیه شکایت کردیم.

سعیدی بیان کرد: مجلس باید گزارش تخلفات را به قوه قضائیه جهت برخورد با خاطیان ارائه کند که ما این اقدام را درباره قانون تسهیل ازدواج انجام دادیم اما گویا هنوز فرصت بررسی در قوه قضائیه پیدا نکرده است که درخواست ما این است که هر چه سریعتر با کسانی که مانع اجرای این قانون هستند، برخورد شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جای تاسف دارد که مسئولان اجرایی با قانون تسهیل ازدواج جوانان سلیقه‌ای برخورد می کنند، گفت: دولت در اجرای این طرح کم کاری کرده است و حرف ما این است که روا نیست که در این شرایط اقتصادی جوانان سال ها در صف وام ازدواج معطل بمانند و نتوانند تشکیل خانواده دهند./