شنبه 4 بهمن 1399
تاریخ : چهارشنبه 10 ارديبهشت 1399
کد 2625

مسئولیت ایجاد امنیت خلیج فارس بر عهده کشورهای منطقه است، نه نیروهای فرامنطقه ای

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است که برای حل سریع مشکلات هتل داران، دولت از طریق متمم بودجه وارد عمل شود و کمک هزینه هایی را برای هتل داران درنظر بگیرد.

به گزارش تبریزمن، محمداسماعیل سعیدی با اشاره به لزوم تخصیص بسته حمایتی گردشگری از هتل داران بعد از نوسانات قیمت ارز در کشور گفت: با توجه به گرانی های اخیر و صعود ناگهانی قیمت دلار در بازار، لازم است که دولت برای صنعت گردشگری بخصوص هتل داران که با مشکلات فراوانی مواجه شدند، بسته های حمایتی تدارک ببیند.

پیش بینی بسته حمایتی برای هتل داران در بودجه سال آینده

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از چند روش دولت می تواند بسته های حمایتی برای هتل داران درنظر بگیرد که در وهله اول از طریق متمم بودجه سال جاری اختصاص بدهد و یا اینکه در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی کنند و یا اینکه با توجه به اختیاراتی که شخص رئیس جمهور دارد، می تواند بخشی از مشکلات هتل داران را حل نماید.

وضعیت هتل داران نامساعد است

وی افزود: پیشنهاد براین است که برای حل سریع مشکلات هتل داران، دولت از طریق متمم بودجه وارد عمل شود و کمک هزینه هایی را  برای هتل داران درنظر بگیرد؛ زیرا وضعیتی امروز هتل داران با آن مواجه هستند، بسیار دشوار است زیرا هزینه ها افزایش یافته و درآمد ها پایین آمده است که ادامه یافتن این وضعیت بطور قطع برای صعنت گردشگری کشور ایجاد خسارات جبران ‌ناپذیر می کند.

تعطیلی هتل ها؛ افزایش بیکاری و رکود صنعت گردشگری

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: هزینه هایی که هتل داران در کشور برای گردشگران داخلی و خارجی متقبل شده اند، با درآمد های حاصل شده تفاوت های چشم گیری پیدا کرده؛ لذا این وضعیت نا مساعد باعث تعطیلی بسیاری از هتل ها خواهد شد که می تواند علاوه بر آسیب زدن به صنعت گردشگری، باعث بیکار شدن عده زیادی از شاغلان در این هتل ها شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید از توان خود در جهت بهبود شرایط گردشگری در کشور استفاده کنند و بسته های حمایتی را سریعا برای هتل داران اختصاص دهند .