شنبه 4 بهمن 1399
تاریخ : پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399
کد 2635

تعطیلی پنج‌شنبه‌ها فرصتی مناسب برای احیای گردشگری در پساکرونا

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تعطیلی پنج شنبه‌ها را فرصتی مناسب برای احیای گردشگری در پساکرونا دانست و بر ضرورت توجه جدی مجلس یازدهم به ساماندهی تعطیلات تاکید کرد.
محمداسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد استفاده از تعطیلی پنج شنبه‌ها برای جبران خسارت‌ کرونا به گردشگری کشور، گفت: تعداد روزهای تعطیل در ایران نه تنها کم نیست بلکه زیاد است و حتی برخی معتقد هستند ساماندهی تعطیلات باید در دستور قرار گیرد و منظور از ساماندهی کاهش نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: تعطیلی پنج شنبه‌ها می‌تواند فرصت و گامی موثر برای رونق گردشگری و کمک بزرگی برای احیای گردشگری در پساکرونا باشد و به صنعت متضرر گردشگری کمک کند.

وی با تاکید بر اینکه باید با ساماندهی تعطیلات بهترین بهره را از لحاظ اقصادی، اعتقادی و معنوی ببریم، افزود: ایران دارای مقاصد بالای گردشگری تفریحی، علمی و مذهبی است در این رابطه کرونا آسیب‌های زیادی را به گردشگری کشور وارد و صنعت گردشگری را تعطیل کرد بنابراین مسئولان مربوطه باید با همکاری سایر دستگاه‌ها برنامه‌ریزی مناسب و منسجمی را برای احیای صنعت گردشگری و بهبود وضعیت آن در پساکرونا داشته باشند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه ساماندهی تعطیلات به سمت سیاسی شدن رفته است، گفت: اظهارنظرهای متفاوتی از سوی طراحان و منتقدان در این مورد مطرح که معمولا با واکنش هایی در جامعه مواجه می شود.

سعیدی یادآور شد: ساماندهی تعطیلات دو نوبت در مجلس مطرح اما با واکنش‌های متفاوتی مواجه شد البته تعاریف درستی از ساماندهی تعطیلات در جامعه ارائه نشد و بخشی از فضای رسانه‌ای کشور هم آن را به سمت سیاسی شدن برد که در نهایت به جمع‌بندی و نتیجه نرسیدیم؛ انتظار می رود مجلس یازدهم ساماندهی تعطیلات را در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام